Duits Krantenmuseum
Interactief museum over de geschiedenis van de krant.
Het Duitse Krantenmuseum in Wadgassen toont op een oppervlakte van ongeveer 500 m² tentoonstellingsstukken over de historische ontwikkeling van de krant, de productie ervan en de verspreiding ervan.
De tentoonstelling is onderverdeeld in drie thematische delen:
Het eerste deel neemt de bezoeker mee door de geschiedenis van de krant, vanaf het prille begin tot aan de Spiegel-affaire in 1962. Met behulp van uitschuifbare krantenkasten kan de bezoeker zich aan de hand van originele afdrukken verder verdiepen in het onderwerp. Waardevolle tentoonstellingsstukken uit de beginperiode van dit massamedium maken de rondleiding compleet.
In het tweede deel, gewijd aan de technische geschiedenis van de krantenproductie, staan driedimensionale tentoonstellingsstukken, in dit geval historische drukpersen en machines, centraal. En: u mag er zelfs zelf eens een krant op drukken. Onze medewerkers laten u zien hoe dat moet.
In het derde gedeelte staatonze krant van vandaag centraal. Verschillende doe-stations nodigen uit tot meedoen en spelenderwijs leren.
Het sleutelwoord ‘overdracht’ loopt als een rode draad door de tentoonstelling – de krant is immers vandaag de dag een van de belangrijkste communicatiemiddelen. Overdracht betekent echter ook dat het museum zichzelf ziet als een belevingsgerichte leerplek. En niet alleen scholieren en studenten kunnen hier leren.
Kontakt
Adresse
Deutsches Zeitungsmuseum
Am Abteihof 1
66787 Wadgassen