Forelkwekerij Rosengarten
Verse, regionale en duurzame vis!
Forellengut Rosengarten ligt in het kleine dorpje Trassem in het natuurpark Saar-Hunsrück. Regenboog- en beekforel, char, steur en vele andere vissoorten hebben alle ruimte om te zwemmen in de bijna natuurlijke vijvers en het stromende kanaal. De viswinkel biedt een grote keuze aan verse en gerookte vis, vistaarten en vissoepen, die volgens de beste traditionele methoden worden bereid. Vooral de beekforel vindt vaak zijn weg naar de menukaarten van regionale restaurants.
De vis is niet alleen verkrijgbaar in de boerderijwinkel, maar kan ook online worden gekocht.
Achter de schermen
Foodlady Jutta Hehn ging weer op pad en bezocht Forellengut Rosengarten. Hierdoor geïnspireerd ontwikkelde ze een creatief recept voor een voorgerechtvariatie van de vis van het landgoed: “Char tartare en praliné met zalmforel”. Wat heeft ze ervaren? Lees het zelf:
Bij Forellengut Rosengarten in Trassem bij Saarburg gaat het er langs de hele lijn duurzaam aan toe!
Midden in het natuurpark Saar-Hunsrück runt de familie Rosengarten al meer dan 60 jaar hun viskwekerij. De vissen leven in zoet water van de rivieren Leuk en Muschbach in 30 natuurlijk ontworpen vijverbekkens en een omliggend stromingskanaal. Marc Rosengarten runt al 20 jaar het bedrijf van zijn ouders en richt zich op duurzame viskweek. Het was niet altijd duidelijk dat hij het ooit zou overnemen. Gaandeweg realiseerde hij zich dat hij carrière wilde maken in de visteelt. Buiten in de natuur werken sprak hem aan. En de cyclus van larve tot prachtige vis kunnen observeren en vormgeven is wat het werk zo boeiend maakt.
Het directe contact met de vissen is belangrijk voor de landeigenaar. Ze worden elke dag met de hand gevoerd, zodat hij kan zien hoe het met ze gaat: “Als ze goed eten, weet ik dat alles in orde is. Het voer bestaat niet zoals gebruikelijk uit visolie of vismeel, maar uit algen. Dat is ook duurzaam, zodat er minder kleine visjes uit de wateren worden geplunderd. Het welzijn van de vissen staat voorop en één van de dingen waar een vis zich goed bij voelt is voldoende zuurstof. Schommelingen in het zuurstofgehalte van het water veroorzaken stress bij de vissen en stress maakt ze vatbaar voor ziektes. Daarom worden alle tanks automatisch belucht en bewaakt met behulp van sensortechnologie. Hierdoor kunnen de vissen genieten van een comfortabel en gezond leven.
Er leeft drie tot vijf kilo vis in een kubieke meter water, wat een zeer lage bezettingsgraad is. In de poelen leven indrukwekkende zalmforellen, inheemse beekforellen, oogverblindende goudforellen en vooral beekforellen. Er is ook karper, steur en snoekbaars. Puur natuur in plaats van fabrieksmatige kweek is het motto. De schatten zijn te koop in de kleine boerderijwinkel. Verse en gerookte vis, waarbij ik vooral de zalmforel stremel erg lekker vind. Er zijn visworstjes, vissoep en vispasteitjes. Er kunnen ook visschotels met de fijnste biologische kruiden worden besteld. In 2010 riep het fijnproeversmagazine Der Feinschmecker het bedrijf uit tot een van de beste viswinkels in Duitsland. Duurzaamheid is gecertificeerd sinds 2011. Meester-vishandelaar Marc Rosengarten is momenteel op weg om vissommelier te worden, een ambassadeur voor vis en goede smaak. Nog een uitdaging voor hem voor nog betere omstandigheden en producten. Daar kun je naar uitkijken!
© Foodlady Jutta Hehn
Kontakt
Adresse
Forellengut Rosengarten
Untere Neumühle 48-57
54441 Trassem